Buď nejlepší verzí sebe sama

Pokud se budeš neustále snažit být normální,
nikdy nezjistíš, jak úžasná můžeš být.

Maya Angelou

Hned od začátku si pojďme vyjasnit, co to znamená být normální. Normální je od slova „norma“. Je to většina. A co spojuje většinu? Většina se přizpůsobuje okolnostem, nechá se vláčet systémem a čeká, že ji někdo zachrání. To skutečně není popis spokojeného a naplněného života v hojnosti.

Ale jak to dělat jinak, když jsme takhle byly vychované? A navíc, PROČ to dělat jinak?

Říká se, že máš být sama sebou

Jenže být sama sebou se dá pochopit různě. Na jedné straně to může znamenat o nic se nesnažit, jen být, plynout prostorem i časem, žít přítomností. Na druhé straně to může znamenat jít za svými sny za každou cenu bez ohledu na druhé.

To jsou dva extrémy. Osobně to vidím na cestu někde uprostřed.

To nám však neřeší otázku PROČ. Proč bys měla chtít být sama sebou? Proč to prostě nedělat tak, jako většina, a nějak ten život nepřežít stejně jako druzí?

Pro mě je odpovědí „Proto, že chci prožít kvalitní, spokojený, šťastný a naplněný život plný lásky, přátelství, hojnosti, růstu a zázraků.“

A k tomu ještě věřím v to, že v tomto těle, v tomto čase a v této realitě nejsme náhodou. V mém chápání světa tu má každý z nás svoji část úkolu. A ten úkol nám ukazují naše touhy a sny. To, po čem toužíme a o čem sníme, je to, co bychom měli uskutečnit, abychom celku pomohli se posunout blíž k lepším zítřkům.

Tím se dostávám k nadpisu tohoto článku.

Buď nejlepší verzí sebe sama

Nejsi tu náhodou. Zrovna teď čteš tenhle článek proto, že toužíš být nejlepší verzí sebe sama. Gratuluji, jsi na úžasné cestě plné sebeobjevování. Cestě, která je zábavná, intenzivní, někdy dost náročná, ale dělá život úžasným. Až jednou budeme ležet na smrtelné posteli, tak si určitě nebudeme stěžovat na to, že jsme mohly žít plnější život. Ne s tímhle nastavením už teď.

I ty máš v této realitě své sny a touhy, i ty jsi důležitá pro pokrok celku. I ty můžeš svojí energií pomoci dalším vystoupit z normálu a růst.

Potřebujeme tě. Potřebujeme tvé srdce, tvůj hlas, tvoji kuráž, tvoji radost, tvoji kreativitu, tvůj soucit, tvoji lásku a tvé dary. Teď víc, než kdy jindy.

Marie Forleo

Ze své vlastní zkušenosti a ze zkušenosti mnoha žen, se kterými jsem pracovala, mohu říct, že bez přijetí vlastní ženskosti, vlastního těla a své minulosti, to nepůjde.

Tahle cesta je často náročná a je potřeba moci se spolehnout v první řadě sama na sebe. Když se na ni vydáš, tak zjistíš, že lidi mají protichůdná očekávání v tom, co bys měla a neměla dělat. Že je spousta názorů na to, jak bys měla a neměla žít, podnikat, vychovávat děti, oblékat se… a že se nikdy nezavděčíš všem.

Být svojí paní, stát plně ve své vlastní síle, znamená být občas i sama ve svém snažení. Chvíli sama, ale ne osamělá. Vždy je tu někdo, kdo tě podrží, když budeš mít pocit, že jdeš-li za svým snem, stojí proti tobě celý svět. V takovou chvíli tě můžeme podržet třeba my ve skupině Výjimečné ženy měnící svět.

Mojí částí úkolu je podporovat další ženy v tom být nejlepší verzí sebe sama a naplňovat své touhy a sny.

Neudělám to za tebe, ale ukážu ti, jak se spojit se svým tělem, se svým vyšším já, se svou intuicí. Pomohu ti najít cestu, na kterou vykročit, abys i ty naplnila svůj potenciál.

A hlavně ti ukážu, jak sama v sobě najít místo, které pro tebe bude znamenat kořen sebejistoty, že tvá vlastní rozhodnutí jsou ta správná, i kdyby si o nich tvé okolí myslelo cokoliv.

Energy Mentor pro mimořádné ženy. Pracuji se ženami, které chtějí od života víc kvality a harmonie a jsou připravené si stoupnout do své vlastní síly a zodpovědnosti za svůj život.  Pomáhám jim vzít to, co mají uvnitř sebe, vyladit svoji energii a vytvářet si život, po kterém touží.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.