Jsou vaše sny skutečně vaše?

Někdy se stává, že se honíte za vytčeným cílem, mnohé mu obětujete a když ho dosáhnete, radost a uspokojení se nekoná.

Znáte to?

Prvním krokem, který s klientkami na cestě za jejich sny udělám, je pořádné proklepnutí.

Vezmeme sen, podíváme se na něj z různých stran a úhlů, odházíme z něj nánosy, které klientce nepatří, a zhodnotíme to, co zbylo.

A leckdy toho moc není.

Když si totiž svůj sen pořádně proklepnete, tak často zjistíte, že vůbec není váš. Je to představa nejspíš někoho pro vás velmi důležitého. Je to o tom, co byste „měla“ chtít, ne o tom, co skutečně chcete.

Možná byste nevěřila, kolik žen se stále ještě rozhoduje podle očekávání svých blízkých, protože se bojí nepřijetí v případě, že půjdou skutečně za tím, co samy chtějí. A to se děje podvědomě. Většinou to nevidí do doby, kdy svůj sen pořádně proklepnou ze všech stran.

Takhle vystudují obor, který nechtějí v praxi ani vidět, pracují na místě, které absolutně nevyužívá jejich silných stránek… staví se do pozice oběti, aby si o nich druzí nemysleli, že jsou kariéristky nebo sobecké nebo dokonce, že se nechovají dost žensky a chovají se spíš „jako chlap“.

Sice v různé intenzitě, ale v naší kultuře je dost pravděpodobné, že to známe všechny. Ať už osobně nebo z okolí.

Pracuji se ženami, kterým daný stav věcí nevyhovuje a chtějí od života víc. Chtějí být dobré mámy stejně jako podnikatelky nebo odbornice ve své oblasti, chtějí zvládat rodinu i práci, chtějí mít čas na svého partnera i na sebe.

Tyto ženy odlišuje přesvědčení, že mohou. Opouštějí pozici oběti okolností a hledají způsoby, jak by to šlo, ne důvody, proč to nejde.

A co vy? Máte sny? A jsou skutečně vaše?

Napište mi do komentářů nebo se pojďte podívat do virtuálního studia sebevědomé ženskosti.

Chtít od života víc neznamená být sobecká. Naopak to znamená chtít nabídnout ze sebe to nejlepší.

Energy Mentor pro mimořádné ženy. Pracuji se ženami, které chtějí od života víc kvality a harmonie a jsou připravené si stoupnout do své vlastní síly a zodpovědnosti za svůj život.  Pomáhám jim vzít to, co mají uvnitř sebe, vyladit svoji energii a vytvářet si život, po kterém touží.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.