Mužské a ženské – harmonie nebo souboj?

Vypadá to, že žijeme nekonečný souboj dvou energií. Kam se člověk podívá, tam narazí na nepochopení, jiný úhel pohledu, neefektivní komunikaci… Jeden chce zůstat, druhý chce jít. Jeden se pohybuje po povrchu, druhý vnímá hloubku. Jeden má představu, druhý má jinou a oba touží po tom, aby se ta jejich naplnila.

Co když jsme to pochopili úplně špatně?

Co když jsme udělali válku z něčeho, co je příležitostí ke spolupráci a vzájemnému růstu?

Rozpadají se vztahy, společnosti, sny… Ocitáme se v chaosu, změti myšlenek, postojů a názorů a stavíme si zdi. Směrem ke druhým, ale i sami k sobě.

Odmítáme to, čemu nerozumíme. Místo toho, abychom otevřeli oči a srdce a pokusili se porozumět a přijmout.

Války nepomáhají. Na tom se snad shodneme. A to ani ty uvnitř nás. Války mezi intuicí a naučenými vzorci či přesvědčeními.

Vždy, když tuhle válku v sobě utiším a nechám se vést intuicí, znamená to naprostou důvěru. Dovolit si důvěřovat tomu, že je to kus mě samotné, kdo ví, co má dělat, kdy a jak. Že si mohu dovolit naslouchat vnitřnímu hlasu a nemusím naskakovat na názory a postoje jiných lidí.

Tenhle vnitřní hlas mě nikdy nevedl špatně a nikdy nezklamal. Je totiž můj a vidí za roh. Vidí dokonce i za mnoho dalších rohů a má obrovský nadhled.

Mužské a ženské je podle mě zavádějící označení.

Pojďme tomu říkat dynamické póly. Kde je akce-dělání, je potřeba naučit se jen být. Kde jsme na povrchu, můžeme jít do hloubky. Kde je tma, zazáří světlo. Kde je světlo, je potřeba ho vzít i do temných míst a podívat se na ně…

Když žijeme jen na jednom pólu, nebude to fungovat. Mužský pól je o akci, růstu, přímočarosti, soutěžení, vedení… jenže pokud je jen tam, je také povrchní, neohlíží se na druhé, nespolupracuje. Když se podíváme kolem sebe, kam to vede vidíme v přímém přenosu.

Ženský pól je o „pasivním“ přijímání, bytí, hloubkách, spolupráci, naslouchání… ale zase pokud zůstane jen tam, neroste. Zastaví se na jednom místě a trpně snáší vše, co se na něj valí.

Dokud nenajdeme harmonii těchto sil uvnitř sebe, budou nás válcovat zvenku. Už jen proto, aby nám nastavily zrcadlo. A já jsem přesvědčená, že to se právě teď děje. Kolem sebe vidíme realitu, která se mnoha z nás nelíbí. Podívejme se do sebe a zjistíme, že tam je to stejné. Vnitřní muž, tedy ty aktivní, expanzivní energie, válcují vnitřní ženu, tedy tu chápavou, přijímající energii. A nefunguje to ani pro jednu stranu.

Cílem je naučit se vnímat vnitřní vedení, které tyhle dvě energie podle potřeby střídá. Tančit s tím proudem a nést se na vlně.

Aktivně jít za svými sny a zas a znovu se vydávat na cestu i přezkoumání hodnot a zvolených dopravních prostředků podle toho, co na cestě potkáváme. Vnímat sama sebe jako mnohovrstevnou bytost a druhé jako příležitosti se propojit, spolupracovat, držet si hranice, vymezit se.

Každá překážka nám dává příležitost, i když to někdy sakra bolí.

Pokud se však budeme držet jen v ženské energii, příležitost kolem nás projde a ačkoliv ji i poznáme, nic neuděláme a nezměníme. Pokud se zas budeme držet jen v mužské energii, příležitost zaznamenáme jen na povrchu a jen na povrchu na ní budeme reagovat, tudíž si nedovolíme vnitřně růst.

Tanec dvou odlišných energií. To je mužské a ženské.

Tanec, který znamená tak obrovský vnitřní růst, že co bylo, dnes není podstatné, a co bude, je čistě na nás a našich rozhodnutích. Právě teď, právě tady.

Přeji ti, aby tě mužské a ženské energie nepřeválcovaly a našla jsi k nim cestu. Já s nimi tančím. Je to velmi objevná cesta plná emocí a vnitřního léčení. Plná síly a magie. Vytančit všechny své role, pocity a strachy mě navrací k podstatě, intuici a sebedůvěře. A poté i k lidem kolem mě a postupně i k těm, které nejprve odmítám jako zlo. Zlo a dobro neexistují. Vždy záleží jen na úhlu pohledu. Kdyby se lidstvo naučilo méně hodnotit a více vnímat, bylo by nám lépe.

Hodnotí mužská energie, vnímá ženská. A je to tu zas…

Najdi v sobě harmonii těchto sil v programu Uvolni svou ženskou magii.

Energy Mentor pro mimořádné ženy. Pracuji se ženami, které chtějí od života víc kvality a harmonie a jsou připravené si stoupnout do své vlastní síly a zodpovědnosti za svůj život.  Pomáhám jim vzít to, co mají uvnitř sebe, vyladit svoji energii a vytvářet si život, po kterém touží.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.