Na vaší energii v podnikání záleží

Jaká emoce provází nejvíc vašich pracovních aktivit včetně přidávání příspěvků na sociální sítě, psaní textů k produktům či službám, vymýšlení marketingu, kontrolování toku financí atd.?

Nejspíš už víte, že pokud chcete skvělé výsledky, nestačí tu práci nějak udělat, ale je potřeba do ní otisknout sama sebe a hlavně svoji radost. Jenže jak, když máte tolik povinností a den stále jen 24 hodin. Do toho se přidává současná nejistá situace, neustálé změny a ztráta mnoha opěrných bodů.

Chtěla bych vás uklidnit a říct, že nemusíte být stále skvěle naladěná a nadšená. Důležitá je autenticita.

Záleží na tom, co zrovna děláte. V postech na sociální sítě, v emailech, v článcích se nebojte přiznat, že procházíte náročným obdobím. Udělejte z toho pro své klienty výhodu.

Sdílejte, jak si mohou v podobné situaci pomoct s vašimi službami nebo produkty, ukažte jim prakticky, jak to, co nabízíte, může řešit to, čím prochází, jak se cítí. 

Jak jim to může zjednodušit život, dodat radost, ušetřit čas nebo peníze.Tohle všechno zvyšuje vaši důvěryhodnost u tzv. ideálních klientů, tedy těch, pro které je s vámi radost pracovat a zároveň jsou to oni, kdo z vašich produktů a služeb nejvíce profituje.

A KDE JE DŮVĚRA, TAM JE PRODEJ.

Pokud však konzultujete, jste terapeutka nebo jinak pracujete přímo s klientem jeden na jednoho, je důležité si udržet energii na vysoké úrovni, ve vyšších vibracích. Jednoduše proto, že to je právě to, proč klienti chodí zrovna k vám. Načerpat trochu vaší energie.

Ta na ně mluví z vizuálních materiálů, grafiky, textů, fotek, videí, z veškerého vašeho působení. A ta energie, kterou se prezentujete, by měla souznít s energií, se kterou jim doručujete své produkty a služby. Pokud je v tom velký rozpor, klient to podvědomě cítí a ztrácí důvěru.

V náročných obdobích je proto velmi důležité umět se svojí energií pracovat. Je to obsáhlé téma, ale pro dnešek pojďme najít alespoň pár tipů, jak na to.

V náročném období

🌟 Zaměřte se na to, co je skutečně důležité pro vydělávání peněz

Zní to tvrdě, ale vylepšovat grafiku a řešit administrativu vám peníze nevydělá. Co můžete, dopředu delegujte. Co nemůžete, osekejte na minimum. Všechnu zbylou energii i čas věnujte tomu, co skutečně generuje zisk – prodej a kvalitní doručování produktů a služeb.

🌟 Přidejte v péči o sebe

Pokud není odkud brát, energii si z prstu nevycucáte. Najděte své dobíječe a co nejčastěji, byť třeba po malých dávkách, si je dopřávejte. Choďte bosky po trávě, procházejte se v přírodě, zejména v lese a zhluboka dýchejte, přidejte pohyb, který vám dělá radost jako tanec na oblíbenou hudbu, procházky, blbnutí s dětmi, pijte oblíbený čaj…

🌟 Dopřávejte si pětiminutovky naprostého klidu

V období velkého tlaku a stresu je potřeba umět vypnout. Ideální jsou relaxační techniky, které uvolní tělo (Jacobsonova progresivní relaxace, dechové techniky, zaměření na smysly, cvičení Body and Mind jako jóga a pilates), ale nezanedbávejte ani prosté bytí. Ať už to pojmete jako meditaci nebo jen jako prázdný pohled z okna, zkuste zastavit myšlenky a jen být.

Před schůzkou s klientem, kde záleží na vaší aktuální energii a vyzařování, máte dvě možnosti.

S některými klienty a v některých profesích můžete přiznat, jak vám je, a zase to otočit tak, aby i oni se na tom něco o sobě naučili.

Jinde je důležité zůstat profesionální a svou indispozici co nejvíce zakrýt. Krátkodobě je to možné, ale nepřehánějte to.

Použijte emoci svého flow

Ať už prožíváte náročné období a potřebujete si na chvíli vytrhnout trn z paty nebo se jen chcete co nejlépe naladit na svého klienta, můžete zkusit najít emoci, ve které vám jde vaše práce úplně nejlépe. Tu, při které všechno běží přesně tak, jak má a cítíte se v tom skvěle.

Pro někoho je to radost, pro jiného svoboda, pro dalšího sebevědomí… jsou to často složené emoce, ale to jim na kráse neubírá.

Až tuto emoci najdete, ukotvěte ji. Podle svých preferencí najděte kotvu, která vám ji připomene vždy, když budete potřebovat, a dokáže vás do této emoce dostat.

Pro mě skvěle funguje hudba. Mám playlist složený z písniček, které ve mně vyvolávají právě tu potřebnou emoci a dokážou mě nakopnout z propadu do radosti za půl minuty.

Hudba je skvělá v tom, že sama o sobě energii dodává. Když k ní navíc ještě přidáte pohyb, tanec, poskakování jen tak pro radost, výsledek je zaručený. Natáhnete si tak do sebe energie, že se budete divit.

Může to být ale cokoliv jiného. Šperk, vůně, oblíbené šaty, místo v domě, něco v pracovním prostoru, hrnek, podložka pod myš, květina ve váze… skutečně cokoliv. Podmínkou je, že to ve vás musí vyvolávat příjemné pocity, radost, vaši emoci spokojenosti.

Co napadá vás jako kotva nebo způsob, jak si dobít baterky? Podělte se v komentářích. Ráda se přiučím něco nového 🙂

Energy Mentor pro mimořádné ženy. Pracuji se ženami, které chtějí od života víc kvality a harmonie a jsou připravené si stoupnout do své vlastní síly a zodpovědnosti za svůj život.  Pomáhám jim vzít to, co mají uvnitř sebe, vyladit svoji energii a vytvářet si život, po kterém touží.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.