Nemusíte si dávat cíle, ale objevte svůj diamant

Leden je pro spoustu lidí i odborníků měsícem předsevzetí a cílů. Začátek roku, nový list, nové možnosti, nové výzvy. Vlastně se oproti prosinci vůbec nic nezměnilo, jen mysl je v naší kultuře tak trochu nastavena na to, že s novým rokem je i nový začátek a je potřeba se do toho opřít, aby člověk došel co nejdál.

Stanovování si předsevzetí a s tím spojených cílů ale spoustě lidem nefunguje. A drtivá většina s tím skončí už v průběhu ledna. Ale proč?

Vidím v tom hned několik důvodů

Nemáte energii

Za prvé si předsevzetí dáváte ve chvíli, kdy jste nabuzená, máte velké oči, velké plány, chcete velké změny. Jste plná energie a emocí. V tu chvíli.

O několik dní či týdnů později jste zpět ve svém každodenním stereotypu a emoce i energie jsou ty tam.

Plníte očekávání

Dalším důvodem je to, že to vlastně nechcete. „Měla bych“ .. přestat kouřit, zhubnout, víc cvičit, víc se věnovat dětem, být lepší v tom a tom…

To není to, co chcete. To je to, co si myslíte, že byste měla. To, co se od vás očekává. A kdo to očekává? Legrace je, že většinou vy sama. Vidíte to jako cestu ke svému ideálu. Jenže co je ten ideál?

Nevíte, co chcete

Když se zbavíte všech „měla bych“, a že jich bývá díky rodičům a dalším vlivům požehnaně, tak můžete velmi rychle zjistit, že vlastně nevíte, co chcete.

  • Kam jdete?
  • Co je vaše životní filosofie?
  • Co je váš životní cíl?

Může to být třeba prožít spokojený život, mít zdravou a šťastnou rodinu, podporovat své děti v jejich životech. To jsou krásné a záslužné cíle, ale vnímám je spíš jako životní nastavení než jako cíl nebo sen, ke kterému můžete aktivně směřovat.

Ty cíle, kterých bývá plný leden, totiž jsou spíš o tom, co můžete aktivně ovlivnit.

Zdravou, šťastnou a spokojenou rodinu tvoříte každý den tím, co děláte a jak to děláte, prostupuje to celým vaším bytím a jednáním, ale není to nic, co je závislé skutečně jen na vás.

Pokud je cílem, abyste vy byla zdravá, šťastná a spokojená, už je to o něčem jiném, už je to závislé jen na vás. A to i přes všechny „ale“, která vás k tomu teď napadají. Pojďme je probrat v komentářích.

Vaše životní „proč“

Když zůstaneme jen u vás samotné, odmyslíme si děti, partnera a další blízké.

  • Co je to vaše proč?
  • Co je to, kvůli čemu ráno ráda vyskočíte z postele?
  • Jen tak, když jste doma sama?
  • Může to být třeba kafe a dobrá knížka, ale co když by se to takhle opakovalo den co den půl roku?
  • Jaká činnost by vás naplňovala den za dnem?
  • V čem chcete být lepší, v čem vidíte smysl?

Máte neomezené bankovní konto a už jste si naplnila všechny materiální potřeby. Rodina je zdravá, šťastná, nechodíte do práce a máte osm hodin denně čistě sama pro sebe.

Čím ten čas naplníte a bude vás to bavit a budete to chtít rozvíjet?

Z nesmyslu diamant

Možná to zní jako další z nesmyslných úkolů, kterých najdete všude dvanáct do tuctu, ale tohle je jiné.

Ve chvíli, kdy najdete tu svoji činnost, máte diamant.

To je podstata vaší životní spokojenosti, váš talent, vaše zóna génia. A s tím, co objevíte, se najednou může změnit všechno. Vaše cíle, vaše vůle, vaše nastavení mysli, vaše energie, vaše vnímání sama sebe, vaše sebeláska. Má to skutečně obrovský potenciál.

Ať už ten svůj diamant objevíte sama nebo s tím budete potřebovat pomoct, zvu vás do skupiny Žensky sebevědomá, úspěšná a spokojená, protože vaše sebevědomí, úspěch a spokojenost s vaším diamantem úzce souvisí a já se mu budu věnovat letos nejspíš celý rok.

Energy Mentor pro mimořádné ženy. Pracuji se ženami, které chtějí od života víc kvality a harmonie a jsou připravené si stoupnout do své vlastní síly a zodpovědnosti za svůj život.  Pomáhám jim vzít to, co mají uvnitř sebe, vyladit svoji energii a vytvářet si život, po kterém touží.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.