Odpočinek není lenost, pryč s pocity viny

Doba je rychlá, povinností spousta, možností ještě víc, už to samo o sobě vytváří velkou zátěž a stres. Co když také naskakujete na poutavé titulky článků o tom, jak si máte život užít a nepromarnit?

V podstatě už je to takový folklór či standard nemít čas, být neustále v pohybu, stíhat to a ještě ono. Pokud vám do toho zasahují navíc i děti, je to už téměř nevyhnutelnost.

Vnímáte tu energii?

Ano, můžete se odstěhovat na samotu u lesa nebo na vesnici, kde čas plyne přeci jen trochu pomaleji než uprostřed města.

Ale teď vážně. Skutečně tam plyne pomaleji? Není to spíš tak, že uprostřed energie města se necháváme víc strhnout energií nestíhání? Třeba to blíž přírodě zas funguje tak, že nás strhává energie klidu, kdo ví.

Každopádně pravidelně si vyčistit hlavu v přírodě pomáhá. To asi zná spousta z nás.

Odpočinek není lenost

Chci ale psát ještě o něčem trochu jiném. Pohybuji se mezi ženami, které mají úžasnou chuť měnit svůj život k lepšímu, chtějí mít pozitivní dopad na svět, chtějí si svůj život užít a nepromarnit. Jsem jedna z nich.

Všímám si ale, že moc neumí odpočívat.

Jak jste na tom vy? Odpočíváte pravidelně? Dovolíte si odpočívat? Napište mi do komentářů.

Mnoho z nás si odpočívat nedovolí, takže pokud jste na tom stejně, pojďte se zamyslet společně se mnou.

Když jedete pořád na plný plyn a nedovolíte tělu regenerovat tak, jak potřebuje, následuje dřív nebo později jen jediný scénář. Začne bít na poplach a připraví vám nějakou překážku ve formě úrazu nebo nemoci.

Pak všechny plány padnou, většina povinností s nimi a musíte zalarmovat celé možné okolí, aby vám pomohlo pokrýt byť jen ty základní povinnosti.

Skutečně má smysl dojít až tak daleko? Nešlo by to jinak?

Důvěřujte svému tělu

Tenhle článek píšu proto, že jsem v posledních dvou dnech opět sama na sobě poznala a uvědomila si, jak jsou naše těla moudrá.

Je úplněk a to je čas, kdy mé tělo volá po zpomalení. Většina žen má tuhle fázi spíš těsně před novem, ale jak se o mně říká:

potřebuji mít něco speciálního

takže mě to chytá před úplňkem.

Pokud si dovolím zpomalit a pustím všechno, co není skutečně nutné, tohle období prožiji velice klidně. Odměnou je mi nárůst energie hned v dalších dnech, kdy v pohodě doženu vše, co jsem neudělala.

Pokud ale tlačím a nedovolím si zpomalit, protože bych se cítila provinile, že nejsem dostatečně výkonná, že nepodávám dostatečnou kvalitu svých aktivit a podobně, je to velmi náročné období plné emocionálních propadů a výbuchů, a zvedám se z něj ještě několik dní poté.

V konečném důsledku tedy promarním daleko víc času než kdybych si dovolila dva tři dny jen být.

Vychází mi z toho, že i kdybyste sem tam „promarnila“ pár hodin nebo dva tři dny jen tak bytím a nabíráním sil, pořád budete mít daleko víc energie pak zvládat všechny povinnosti a aktivity s lehkostí a efektivněji.

Pryč s pocity viny

Proč si tedy kazit náladu pocity viny? Naopak, je to projev sebevědomé ženskosti, protože víte, že díky tomu pomůžete sobě, svému byznysu nebo kariéře a zároveň své rodině daleko víc, než když se vyčerpáte až na dřeň.

A jestli potřebujete podporu podobně naladěných žen, přidejte se k nám do skupiny Žensky sebevědomá, úspěšná a spokojená, protože tam energie proudí všemi směry a odpočinek je vnímán jako součást cesty k úspěchu.

Energy Mentor pro mimořádné ženy. Pracuji se ženami, které chtějí od života víc kvality a harmonie a jsou připravené si stoupnout do své vlastní síly a zodpovědnosti za svůj život.  Pomáhám jim vzít to, co mají uvnitř sebe, vyladit svoji energii a vytvářet si život, po kterém touží.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.