Proč má smysl hledat sebevědomí v těle

Existuje spousta doporučení, jak na sebevědomí. Většina z nich ale pracuje pouze se symptomy. Učí člověka nějak se chovat a jednat. Podstata se takhle však mění jen pozvolna.

Podstata totiž leží uvnitř těla a mysli.

Je to hluboko. Nestačí vylepšit zevnějšek a naučit se pár sebevědomých pohybů nebo tón řeči a výběr správných slov.

Sebevědomí, jak už to slovo samo nabízí, se skládá ze dvou částí. Sebe a vědomí. Vědomí sama sebe. Vědomí toho, kdo jste, kde jste, proč tam jste, odkud jdete a kam.

Nemluvíme tu o určení místa, ale o důvodu, proč se teď nacházíte zrovna v téhle konkrétní životní fázi, situaci, momentu.

  • Jaká je vaše minulost?
  • Jaká si nesete zranění a posilující zkušenosti?
  • Jaké máte touhy, sny a potřeby?
  • Jaký vztah máte sama k sobě?
  • Co vás brzdí a co vám pomáhá?

Odpovědi na tyto otázky souvisí s vaší sebehodnotou a úroveň vaší sebehodnoty úzce souvisí s vaším sebevědomím.

Nějak se budete v náročném rozhovoru cítit, když budete znát svou sebehodnotu, budete si jistá tím, kdo jste, proč vám stojí za to tu překážku překonat a co pro vás znamená člověk, který stojí naproti vám.

Jinak se budete cítit, když se necháte člověkem naproti vám vmanipulovat do něčeho, co nechcete, jen proto, že se nedokážete postavit sama za sebe.

Ať už jsou okolnosti vašeho života jakékoliv, vlastníte jeden velmi účinný nástroj, který vám může kdykoliv pomoci vrátit se do středu svého sebevědomí a připomene vám vaši velkou hodnotu.

Tím nástrojem je vaše tělo.

Můžete ho vnímat jako něco, co vás sice udržuje naživu, ale ne a ne se nacpat do ideálu krásy, protože je moc „široké, vysoké, malé, hubené, plné celulitidy, rozšířených pórů“ atd.

Nebo v něm můžete najít každodenní oporu, přítele, který vám pomůže se lépe rozhodovat, zůstat v přítomném okamžiku, naplno si užívat života a vnést do něj více radosti, spokojenosti a sebejistoty.

Já už dvacet let pracuji na té druhé možnosti a v létě otevírám 3 semináře naživo, kde s pomocí hudby a tance, které jsou mými hlavními nástroji, pomáhám ženám napojit se lépe na své tělo, pochopit souvislosti mezi tělem, myslí, duší a sebevědomím, a uvědomit si svou sebehodnotu.

Jak říká Blanka Kuklová, jedna z účastnic kurzu Konečně SebeVědomá:

“Líbilo se mi tvé vedení, komentáře, i když o generaci mladší, máš co dávat i dospělejším ženám.. Jsi prostě ŽENA, s grácií a nevtíravou noblesou, i se smyslem pro humor…a toho by bylo na delší psaní. Líbila se mi videa, hlavně tvoje autorská. 
Jednoznačně kurz doporučuji. Ženy by měly být „ženami „. Jemnými, křehkými a přitom pevnými, se zdravým sebevědomím. A také pozoruji, že v tomto zvláštním období má spoustu lidí v životě „chaos“, psychické problémy až deprese…. je dobré nebýt s tím sama. Tanec a hudba jsou skvělý lék. Těším se na živé setkání :-)”

Máte-li chuť se přidat, víc informací najdete tady.

Energy Mentor pro mimořádné ženy. Pracuji se ženami, které chtějí od života víc kvality a harmonie a jsou připravené si stoupnout do své vlastní síly a zodpovědnosti za svůj život.  Pomáhám jim vzít to, co mají uvnitř sebe, vyladit svoji energii a vytvářet si život, po kterém touží.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.