Vyzařujete energii úspěchu či nejistoty?

Je jednoduché vplout do přesvědčení, že když se člověk dostatečně připraví odborně, tak automaticky uspěje. V posledním týdnu jsem však konzultovala se třemi lidmi, kteří na vlastní kůži zjistili, že to není tak úplně pravda.

Ať už jste zaměstnankyně nebo podnikatelka, dostáváte se do situací, kdy musíte jít s kůží na trh. Při pohovorech, prodejních setkáních, prezentacích… 

Ve všech těchto situacích významně závisí na energii, kterou jste zrovna naplněná a kterou vyzařujete. Zda je to energie obav z neúspěchu a pochyb o sobě či nabízeném produktu nebo energie sebedůvěry a jistoty, že to, co nabízíte, je to nejlepší.

Paradoxně je daleko jednodušší být přesvědčená o tom, že nabízím skvělý produkt než o tom, že nabízím skvělou službu, tedy v první řadě sama sebe, svoje schopnosti, znalosti, dovednosti a energii. 

To je dost pravděpodobně důvod, proč se velké množství lidí neustále vrhá do studia dalších a dalších škol a kurzů. Dokázat sám sobě, že už jsem dost hodnotný, že už toho dost umím a zasloužím si uspět. 

Za odbornost se však přesto nedá skrýt. Někomu může pomoci cítit se sebevědoměji, ale pokud nejde ruku v ruce s vnitřním klidem a důvěrou, na energii a nonverbální komunikaci okolí stejně pozná, že je to jen maska. Možná ne hned, ale brzy určitě. 

To první, co do komunikace a rozhodování vstupuje, je totiž amygdala, centrum emocí, ne racionální mozek. 

Lidi nejprve cítí, zda jim sedíte nebo ne, a až později hledají důvody proč. A to “cítí” je založeno na tom, zda na energetické úrovni ladíte. Mozek totiž používá zkratky, aby se orientoval v záplavě obrovského množství informací, které dostává každou milisekundu. Vyhodnocují to podvědomé procesy dávno před vědomou myslí. 

Akutně se toho dá využít tak, že svoji energii posílíte těsně před důležitou situací. Například si na dvě minuty stoupněte někde na toaletě rozkročmo s rukama do V a jen dýchejte. Už jen tento postoj vám zajistí hormonální změnu v těle a napumpuje do vás sebedůvěru. Nevýhoda však je, že to nevydrží moc dlouho. Ale o tom zas někdy příště 🙂 

Energy Mentor pro mimořádné ženy. Pracuji se ženami, které chtějí od života víc kvality a harmonie a jsou připravené si stoupnout do své vlastní síly a zodpovědnosti za svůj život.  Pomáhám jim vzít to, co mají uvnitř sebe, vyladit svoji energii a vytvářet si život, po kterém touží.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.